– Dette er noe kundene våre har ønsket seg en god stund. Nå kan vi endelig levere, sier Åse Bomann-Larsen, eiendomssjef i Circle K Norge.
I Holmestrand får Circle K E18 Grelland får 15 nye ladeplasser, slik at kapasiteten totalt blir 21.
Les også: Alexander (12) fikk innvilget skoleskyss – nå kommer han for sent til skolen nesten hver dag
Ladetilbudet på Circle K E18 Horten utvides fra 2 til 16 plasser. På Circle K E18 Larvik blir det nå 6 nye plasser – 20 totalt.
I februar kommer det også fire nye hurtigladere på Øya Næringspark i Larvik.
Bomann-Larsen forteller at selskapet har jobbet med utvidelsen i flere år.

Disse 33 vil bli avfalls-sjef i Asker: – Slik arbeidsmarkedet er nå er vi veldig fornøyd med antallet
– Vi har et veldig konstruktivt samarbeid med grunneiere, nettselskapet og kommunene, og nå er vi svært glade for å ha kommet i mål. Samtidig ligger det et potensial for videre satsing, sier hun.
For tiden står det ladere på Circle K E18 Bamble og på Circle K Telemarksporten utenfor Porsgrunn. I Agder tilbys elbillading ved Circle K Grimstad, Circle K E18 Arendal og Circle K E18 Lillesand. I tillegg har Circle K etablert seks ladeplasser på Sørlandsparten.
