Under ledelse av lærer Svanhild Rohdin svinges malerruller og pensler med kyndig hånd. Muren er høy, bildene store, og resultatet blir synlig og fargerikt.
Godt planlagt
I år bruker de primært frihåndsteknikk og tegner opp omrisset av de store figurene først.
- Vi har brukt en del tid på forhånd for å planlegge figurer og farger, men selve malerjobben er gjort på et par dager, forteller Rohdin.
Før de satte i gang, fikk de veivesenet til å grunne hele muren lys blå.
Trenger et strøk
Rohdin forteller at det er mange år siden muren ble malt sist, og den begynte å flasse av lenge før taggerne kom med sprayboksene sine og satte nye farger på murkolossen.
Den har rett og slett vært ganske stygg i mange år, men nå framstår den i ny prakt.
Det faste laget er Monica Ellefsen (25), Lena Hekleberg Kristoffersen (14) og Peggy Wolff (12) sammen med Rhodin fra Kulturskolen.
Og som vanlig dukker det opp noen kjærkomne assistenter. For anledningen er det Lea Isabel Rohdin Tvedt (7), Elisabeth Heggom og Inger Ellefsen.